Ana Sayfa Blog

İş Yeri Sigortası

0
İş Yeri Sigortası için hemen teklif almak istiyorsanız whatsapp hattımızdan 05452331213 bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hızlıca size uygun alternatif paketlerimizi sunabilir ve siz yorulmadan poliçenizi hazırlayabiliriz.
İş Yeri Sİgortası

İş Yeri Sigortası İçin Hemen Teklif Al

 

İş Yeri Sigortası için hemen teklif almak istiyorsanız whatsapp hattımızdan 05452331213  bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hızlıca size uygun alternatif paketlerimizi sunabilir ve siz yorulmadan poliçenizi hazırlayabiliriz.

İş Yeri Sigorta Çeşitleri

İş Yeri Paket Sigortası:

İş Yeri Sigortaları Paketi; iş yeri binanızı, camlarınızı ve iş yerinizdeki tümöğeleri yangına, su baskınlarına, taşıt çarpmasına, hırsızlığa, cam kırılmalarına ve daha başka riskler sonucu oluşabilecek olası hasarlara karşı teminat altına alarak iş yerinizde güven ve huzur içerisinde çalışmanızı sağlar.

İş yerinizdeki tüm elektronik cihazlarınız, makineleriniz, müşterileriniz ve çalışanlarınız da dahil olmak üzere  taşınır ve taşınmazlarınız Anadolu Sigorta güvencesiyle İndigo Sigorta tarafından koruma altına alınır.

İş Yeri Paket Sigortası ile satış ofisinizi, atölyenizi, deponuzu, fabrikanızı, imalathanenizi, ambar ve ardiyelerinizi ve özellik arz eden mekanlarınızı teminat altına alabilirsiniz.

KOBİ Paket Sigortası:

KOBİ Paket Sigortası iş yaşamındaki risklere karşı küçük ve orta ölçekli işletmeler KOBİ’lere destek verir. KOBİ Paket Sigorta poliçesi, işletmenizin faaliyet alanına göre belirlenen ihtiyaçlarınız doğrultusunda kapsamlı bir şekilde hazırlanmış oldukça geniş teminatlar sunar. KOBİ Paket Sigortası ile bina değeriniz, işletmenizde bulunan makineler, demirbaşlar, elektronik cihazlar gibi kıymetler ile size ait emtia, üçüncü şahıslara ait emtia, cam ve reklam panosu ve işletmenizde bulunan nakit paranız ve kıymetli evraklarınız teminat altına alınır. Ayrıca KOBİ paket Sigortası ile çalışanlarınıza ait özel eşyalar da güvence altına alınır.

i̇ş yeri sigortası için hemen teklif almak istiyorsanız whatsapp hattımızdan 05452331213  bizimle iletişime geçebilirsiniz. hızlıca size uygun alternatif paketlerimizi sunabilir ve siz yorulmadan poliçenizi hazırlayabiliriz.
i̇ş yeri sigortası

Sigorta Nedir?

0
indigo sigorta ilk poliçeler

Sigorta Nedir?

Sigorta; TDK’da, “Önceden ödenen prim karşılığında, bir kimsenin ya da bir şeyin herhangi bir yönden ilerde karşılaşabileceği zararı gidermek için, bu işle uğraşan bir kuruluşla yapılan bağlantı sözleşmesi.” olarak tanımlanan “sigorta” kavramına daha yakından bakmaya ne dersiniz?

Sigorta en basit şekilde; sağlıktaşınabilir veya taşınamaz mallar, iş güvenliği ve benzeri durumlarda ortaya çıkabilecek olan risklere karşı benzer kaygıları taşıyan kişilerin bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir yardımlaşma ağı olarak tanımlanabilir. Sigorta şirketleri ve sigorta acenteleri benzer risklere maruz kalabilecek kişilerin bir araya getirilerek olası zararların maddi olarak giderilmesini organize ederler. Bu organizasyonun amacı, riske maruz kalan tarafların mağduriyete uğramamaları adına olası risklerin ekonomik yükünü, karşılıklı imzalanan sözleşmedeki şartlar doğrultusunda ve ödenen primler karşılığında yüklenmektir.

Sigorta ve Sigortacılığın Tarihi

Sigorta kavramının tarihi Babiller’e kadar uzanmaktadır. Ticaretin yaygınlaşmasıyla birlikte kervan sahiplerine borç veren sermayedarlar, soygun ve benzer olaylarla karşılaşmaları durumunda kervan sahiplerinin borçlarını silme sözü karşılığında ana borç üzerinden ilave bir ücret alarak bu riskleri üstlenmeye başlarlar. Ticaret erbapları ile sermayedarlar arasında kendiliğinden oluşan bu ortaklık ilerleyen zamanlarda Kral Hammurabi tarafından yasallaştırılır. Hammurabi Kanunlarıyla, saldırıya ya da soyguna uğrayan kervanların zararlarının diğer kervanlar arasında paylaşılabilmesini sağlayarak mağduriyetin bir tarafın üzerine yıkılmasının önüne geçilmeye çalışılır. Risk paylaşımı olarak tanımlayabileceğimiz bu durum kara taşımacılığındaki ilk sigorta örneklerinden biridir.

Sigorta ve sigortacılığın Hindistan’da da köklü bir geçmişi vardır. Yangın, doğal afet, salgın, kıtlık gibi felaket zamanlarında mağduriyetlerin giderilebilmesi adına kaynakların bir araya toplanması sigorta kavramının ilk adımları olarak görülebilir.

Hinduları M.Ö. 600’lü yıllarda sigortaya benzer özellikte kredi anlaşmaları yapmaya başlarlar.  Bu kredi anlaşmaları ortaçağda gelişerek deniz ve nakliyat sigortalarının temelini oluşturmuşlardır.

Tarihe bakıldığında Kartacalılar, Romalılar, Yunanlar gibi özellikle deniz yolu ticaretinin geliştiği toplumlarda da günümüz sigortacılığına benzer uygulamaların mevcut olduğu görülmektedir. Deniz taşımacılığı yapan tüccarları, borç vererek finanse eden sermayedarlar, geminin limana hasarsız bir şekilde varamama riskini almaları karşılığında deniz yolu ticareti yapanlardan pay almışlardır.

Prim olarak adlandırabileceğimiz ödemeler karşılığında yapılan sigorta uygulamaları 1200’lü yıllarda Venedik, Floransa ve Cenova şehirlerinde de görülmeye başlamıştır. Deniz sigortası kavramının en net şekilde ortaya çıkması ise deniz yolu ticaretinin son derece önemli olduğu İtalya’ da olmuştur. Cenova’dan Mayorka’ya giden Santa Clara gemisinin taşıdığı yükü garanti altına almak amacıyla 1347 yılında düzenlenen sözleşme ilk sigorta poliçesi olarak kabul edilir. İlk sigorta şirketi 1424 yılında Cenova’da kurulmuş, sigorta konusunda ilk kanuni mevzuat ise 1435 yılında yayınlanmıştır.

1601 Birleşik Krallık’ta ilk sigorta mevzuatı çıkarılmış ve sigortanın, mal ve gemileri kapsaması sağlanmıştır.

Sigortacılığın gelişmesine yol açan en önemli olaylardan biri de 2 Eylül 1666’da Londra’da çıkan ve günlerce süren yangındır. Bu yangında binlerce ev ve yapı yok olmuştur. Deniz sigortalarından sonra kara sigortalarının da başlamasına sebep olan bu büyük yangın halkı, meydana gelebilecek bu tür felaketler karşısında özellikle ekonomik olarak toparlanabilmek için bir çözüm arayışına itmiş ve bu ihtiyaçtan hareketle 1684 yılında ilk yangın sigorta şirketi “ Friendly Society “ kurulmuştur.

Deniz ticaretinin getirdiği riskler sebebiyle ortaya çıkan ve zaman içerisinde birçok alana yayılan sigortacılık, daha sonraları hayat sigortası fikrinin de ortaya çıkmasına neden olmuştur. Deniz taşımacılığı yapan gemilerin ve bu gemilerde taşınan malların sigorta aracılığıyla koruma altına alınabilmesi; kaptan, mürettebat ve yolcuların da sigortalanabilmesinin önünü açmıştır.

Kısaca özetlersek deniz ticaretinin barındırdığı riskler modern sigortacılığı doğurmuş, yangın gibi felaketler sebebiyle kara sigortacılığı, tren kazalarında yaşanan maddi kayıplar sebebiyle kaza sigortacılığı, sanayinin gelişmesi sonucunda da mühendislik sigortaları ortaya çıkmıştır.

Günümüze gelindiğinde ise sigortacılık, ihtiyaçlar doğrultusunda daha da gelişmiş ve sigorta seçenekleri arasına pek çok yeni seçenek eklenmiştir.

Anadolu Sigorta acentesi İndigo Sigorta ailesi olarak bizler her türlü sigorta ihtiyacınız için İstanbul Şişli’de bulunan ofisimize bekliyoruz. Sigorta, sigorta türleri, 2021-2022 sigorta fiyatlarımız hakkında merak ettikleriniz için iletişim sayfamızdaki telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

sigorta nedir; en basit şekilde sağlık, taşınabilir veya taşınamaz mallar, iş güvenliği ve benzeri durumlarda ortaya çıkabilecek olan risklere karşı benzer kaygıları taşıyan kişilerin bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir yardımlaşma ağı olarak tanımlanabilir.
ilk sigorta poliçesi

Diğer Ürünler

0
İndigo Sigorta Diğer ürün sigortası

Sorumluluk Sİgortaları

0
indigo sigorta sorumluluk sigortası

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Bireysel Emeklilik Sistemi

0
indigo sigorta bireysel emeklilik

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Seyahat ve Ferdi Kaza Sigortaları

0
indigo sigorta ferdi kaza sigortası

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Özel Sağlık Sigortaları

0
indigo sigorta sağlık sigortası

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Konut Sigortaları

0
indigo sigorta konut sigortası
Konut sigortası

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Araç Sigortaları

0
indigo sigorta araç sigortası

Trafik Sigortası:

Trafik Sigortası, olası bir kaza sonucunda diğer araç ya da üçüncü şahıslara verebileceğiniz zararlara karşı sizi teminat altına alan ve yaptırılması zorunlu olan sigortadır.