dummy

SİTE ORTAK ALAN SİGORTASI

Siteniz Emin Ellerde

Site Ortak Alan Sigortası
Site Ortak Alan Sigortası; merdiven, koridor, bahçe, oyun alanı, spor
salonu, park, havuz gibi sorumluluğu site/apartman yönetiminde olan
ortak kullanım alanlarında oluşabilecek risklere ve bu riskler sonucu
doğabilecek zararlara karşı site/apartman yönetiminin sorumluluklarını
teminat altına alır.
unnamed

Site Ortak Alan Sigortası Fiyatları 2022

Site ortak alan sigortası fiyatları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz, size özel tekliflerimiz için müşteri temsilcimizden online bilgi alabilirsiniz.

Site Ortak Alan Sigortası; site sakinleri tarafından ortak kullanılan merdiven, asansör, koridor, bahçe, oyun alanı, spor salonu, park, havuz gibi sorumluluğu site/apartman yönetiminde olan ortak kullanım alanlarında doğabilecek olası risklere ve bu riskler sonucu oluşabilecek hasarlara karşı site veya apartman yönetiminin sorumluluklarını sigorta kapsamında teminat altına alan bir sigorta türüdür.

Site Ortak Alan Sigortası Neden Gereklidir?

Günümüzde pek çok insan özellikle güvenlik, konfor ve sunulan sosyal imkanlar sebebiyle ikamet etmek için site diye adlandırdığımız en az iki bloktan oluşan toplu yaşam alanlarını tercih etmektedirler. Kalabalık bir insan popülasyonuna sahip olan sitelerin sorunları ve
mali yükümlülükleri site sakinleri tarafından seçilen yönetim ekibi ya da profesyonel firmalardan  alınan yöneticilik  hizmetleri  ile yürütülmekte  ve  bu  işin maliyeti site sakinlerinden toplanan aidat dediğimiz aylık veya yıllık ödemelerle finanse edilmektedir.

Site içerisinde bulunan yürüyüş parkuru, açık/kapalı yüzme havuzu, süs havuzu, spor salonu, çocuk oyun alanları, otopark, merdiven, koridor gibi ortak yaşam alanlarında meydana gelebilecek hasarlar yönetim ekibi tarafından, site sakinlerinden toplanan aidatlar ile karşılanır. İnsan sayısının fazla olduğu böyle yerleşim yerlerinde kullanıma, kazalara yangınlara, doğal afetlere ve hırsızlığa bağlı olarak maddi zararların oluşması da kaçınılmazdır.

Site Ortak Alan Sigortası tam bu noktada devreye girer ve site yönetiminin sorumluluğunda olan bu tip zararlara karşı site ortak kullanım alanlarında ve bu alanlarda bulunan demirbaşlarda oluşabilecek hasarlara karşı siteyi ve site yönetimini güvence altına alır.

Site, apartman gibi toplu yaşam alanları ile yönetici sorumlulukları için şimdi Site / Apartman Yönetimi Ortak Alan Paket Sigortası var! Siteler ve apartmanlar her gün yangından fırtınaya, hırsızlıktan sel-su baskınına sayısız riskle karşı karşıya kalıyor. Toplu yaşam alanları için geliştirilen Apartman Sigortası, tüm bu durumlara karşı güvence verirken, apartman ve site yöneticilerinin sorumluluklarını da tek bir poliçede teminat altına alıyor.

Toplu yaşam alanları için geliştirilen Site/Apartman Yönetimi Ortak Alan Paket Sigortası ile tüm bu risklere karşı güvence veriyor. Apartman ve site yöneticilerinin sorumlulukları, üçüncü şahıslara olan sorumluluklar, taşınan para, işveren sorumluluk, emniyeti suiistimal, elektronik cihaz, makine kırılması, cam kırılması gibi pek çok riski de tek bir poliçe ile teminat altına alınıyor.

Site Ortak Alan Sigortasını Kimler Yaptırabilir?

Site faaliyete geçtikten sonra (oturum başladıktan sonra) site yönetiminde bulunan kişi ya da kişiler İndigo Sigorta aracılığıyla Anadolu Sigorta Site Ortak Alan Sigortası yaptırabilirler.

 

indigo sigorta apartman ortak alan sigortasıindigo sigorta site ortak alan sigortası

2022 Site Ortak Alan Sigortası’nın maliyeti Nedir?

Anadolu Sigorta Site Ortak Alan Sigortası 2022 fiyat teklifi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here